19. 3. Josef

Úvod > O obci > Hasičské muzeum Josefa Eichhoffa

Hasičské muzeum Josefa Eichhoffa

Hasičské muzeum Josefa Eichhoffa Hasičské muzeum Josefa Eichhoffa

Hasičské muzeum Josefa Eichhoffa je malé hasičské muzeum, které vzniklo kompletní rekonstrukcí bývalého hasičského skladiště z roku 1905. Hasičské skladiště bylo postaveno na pozemku, který poskytl  tehdejší  majitel  Velkostatku v Rokytnici baron Josef Eichhoff.  Ten rovněž daroval cihly na stavbu. Budova sloužila hasičskému sboru v Rokytnici v letech 1905 až 1967. V letech 1967 až 1975 docházelo k postupným rekonstrukcím na autodílnu, klubovnu nebo sklad civilní obrany. Poslední využití bylo jako klubovna skautů.  V roce 1997 byla budova určena územním plánem obce Rokytnice k odstranění. V roce 2013 vznikla myšlenka obnovy tohoto starého hasičského skladiště jako projekt Obnova historické hasičské zbrojnice v Rokytnici, financovaný z ROP Střední Morava a Obcí Rokytnice. V současné době je v muzeu umístěno několik desítek exponátů vztahujících se k činnosti hasičského sboru v Rokytnici. Návštěvníci zde uvidí ruční stříkačku, dvoukolovou motorovou stříkačku, různé typy hasičského nářadí, dobovou uniformu a další zajímavosti.

Hasičské muzeum Josefa Eichhoffa   Hasičské muzeum Josefa Eichhoffa

Provozní doba muzea: pracovní dny, soboty, neděle, svátky 8.00 - 15.00 hod. po tel.domluvě 608 716 388.

Hasičské muzeum Josefa Eichhoffa

logo        logo