21. 6. Alois

Zítra: Pavla

Úvod > Život v obci > Aktuality > Informace pro občany - výstavba přestupního terminálu v obci Rokytnice

Informace pro občany - výstavba přestupního terminálu v obci Rokytnice

Obec Rokytnice realizuje v současné době stavební úpravy u nádraží ČD pod názvem „Přestupní terminál Rokytnice“. Stavební práce začaly v pondělí 17. 5. 2021 a potrvají do 30. 9. 2021. Po dokončení vznikne u nádraží za garážemi 20 parkovacích míst, krytý přístřešek pro 20 kol, nová cyklostezka s chodníkem v místě tzv. černého chodníku s dopojením na vlakovou zastávku a nová zastávka autobusu.

Celková investice je 7 464 790,- Kč a unijní dotace pokryje 89 % nákladů.

Bohužel při výstavbě bude vznikat zvýšený hluk z techniky a zvýší se prašnost na staveništi. Nebude také možné parkovat vozidla na travnaté ploše u vlakové zastávky a příchod k nádraží bude po určitou dobu částečně omezen a bude možný pouze po hlavní silnici.

Prosíme tedy občany o shovívavost a respektování těchto dočasných omezení.  Děkujeme za pochopení.