23. 1. Zdeněk

Zítra: Milena

Úvod > Život v obci > Aktuality > Informace - Výměna kotlů na tuhá paliva emisní třídy 1. a 2.

Informace - Výměna kotlů na tuhá paliva emisní třídy 1. a 2.

Datum konání:
26.11.2021

Vážení spoluobčané,

vedení obce si Vás dovoluje informovat o blížícím se termínu, do kterého musí každá domácnost, která provozuje nevyhovující kotel (emisní třídy č.1. a 2.) na pevná paliva, takové zařízení odstavit resp. vyměnit. Toto klíčové datum je stanoveno zákonem o ochraně ovzduší na 1. září 2022. Domácnosti , které budou provozovat nevyhovující kotle po tomto datu, mohou dostat pokutu až do výše 50 000 Kč, a to i opakovaně.

Bližší informace jsou uvedeny na webových stránkách obce v záložce Informace, nebo na stránkách Min.životního prostředí, Státního fondu životního prostředí, Krajského úřadu Olomouckého kraje a přerovského magistrátu.