27. 1. Ingrid

Zítra: Otýlie

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Upozornění na podomní prodejce v obci

Upozornění na podomní prodejce v obciVážení občané,
 
opakovaně upozorňujeme na nebezpečné triky podomních prodejců.
 
V poslední době se vyskytly případy, kdy domy obcházejí osoby, které údajně nabízí výměnu střešních okapů, snaží se dostat do domu a vyžadují od občanů finanční zálohu.
 
Další nebezpečná kategorie těchto podomních prodejců jsou ti, jež nabízejí zprostředkování přihlášení do aukce energií. To je pro přihlášeného závazné. V případě, že je ve smlouvě uvedeno sankční řízení, lze toto vymáhat po osobách, které se přihlásily a neuzavřely následnou smlouvu s výhercem aukce. V některých aukcích je povinnost sepsat smlouvu, když je výhodnější, než dosavadní smlouva.
 
Obecní úřad Rokytnice apeluje na občany, aby v žádném případě nepouštěli podomní prodejce do svých domovů, nesdělovali jim osobní údaje, nevypláceli finanční zálohu a zejména aby nic nepodepisovali.
 
V případě, že Vás takový člověk navštíví, volejte Policii ČR. Tu bude zajímat místo pohybu takovýchto osob a jejich popis včetně přibližného věku. Pokud mají auto, je dobré nahlásit i registrační značku vozidla.
 
V naší obci je podomní prodej zakázán Tržním řádem Obce Rokytnice.