21. 3. Radek

Zítra: Leona

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Dotace 2010

Program obnovy venkova 2010

V roce 2010 je realizován v naší obci z Programu pro obnovu venkova Olomouckého kraje projekt Úprava veřejného prostranství, parkovací plochy, Rozšíření veřejného osvětlení Rokytnice. Předpokládané náklady 864 tis. Kč., z toho Olomoucký kraj 500 tis.Kč., Obec Rokytnice 364 tis.Kč. Uskutečněním tohoto projektu vznikne parkoviště u sokolovny, dojde k rozšíření parkoviště před obecním úřadem a zřízení přístupu s parkováním k domu č.p.281. Dále bude bude rozšířeno veřejné osvětlení k domu č.p.172 a č.p.462 v horní části obce.

Úprava veřejného prostranství Úprava veřejného prostranství

Příspěvek na pořízení, rekonstrukci, opravu požární techniky a nákup věcného vybavení jednotky sboru dobrovolných hasičů obce z rozpočtu Olomouckého kraje 2010.

Požární technika

Obec Rokytnice v roce 2010 obdržela Příspěvek na pořízení, rekonstrukci, opravu požární techniky a nákup věcného vybavení jednotky sboru dobrovolných hasičů obce z rozpočtu Olomouckého kraje ve výši 70 000 Kč. Tento příspěvek byl použit na zakoupení přenosného čerpadla TOHATSU VC85BS v celkové ceně 238 800 Kč.

Čerpadlo bylo zakoupeno pro odčerpávání vody při častých povodňových stavech řeky Bečvy, kdy je nutno přečerpávat vodu z obce přes uzavřený odtok do Bečvy.Dosud bylo používáno čerpadlo DS-16 rok výroby 1957, které je však velmi poruchové a málo výkonné.

Světelné signalizační zařízení přechodu pro chodce u školy v Rokytnici

Světelné signalizační zařízení přechodu pro chodce u školy v Rokytnici

Obec Rokytnice v roce 2010 obdržela příspěvek Olomouckého kraje z programu Dopravně  inženýrská opatření vedoucí ke zvyšování bezpečnosti na pozemních komunikacích ve výši 258 506 Kč. Bylo vybudováno signalizační zařízení, pro bezpečný přechod komunikace u školy v celkové hodnotě 776 296 Kč.