21. 3. Radek

Zítra: Leona

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Projekty s podporou

Projekty s podporou

Revitalizace historického centra v obci Rokytnice

logo               logo

Na základě rozhodnutí Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava a následného uzavření Smlouvy o poskytnutí dotace, ze dne 20. 12. 2013, byla v současnosti zahájena fyzická realizace projektu "Revitalizace historického centra v obci Rokytnice". Tento projekt byl schválen v rámci operačního programu ROP NUTS II Střední Morava, prioritní osy 2 Integrovaný rozvoj a obnova regionu, oblasti podpory 2.3 Rozvoj venkova. 

Na financování celkových nákladů projektu byla přiznána prostřednictvím Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj, resp. Regionálního operačního programu Střední Morava dotace ve výši do 5 175 460 Kč vč. DPH. 

Projekt zahrnuje: rekonstrukci historického centra obce Rokytnice, který bude mimo jiné sestávat ze zahraních úprav, rekonstrukce komunikací a zpevněných ploch, doplnění drobného mobiliáře a veřejného osvětlení. 

Nákup požárního dopravního automobilu pro JSDH Rokytnice

hasičské auto 

V roce 2014 byl Jednotce sboru dobrovolných hasičů v Rokytnici předán k užívání nový automobil Ford Transit. Na nákup vozidla přispěl Olomoucký kraj částkou 120 000 Kč, celková cena 641 300 Kč.

logo

 Program na podporu JSDH 2017

Obec Rokytnice v roce 2017 z tohoto programu Olomouckého kraje nakoupila ochranné pomůcky pro JSDH Rokytnice. Byly zakoupeny přilby, zásahové obleky, rukavice, boty a doplňky v celkové hodnotě 222 891 Kč. Olomoucký kraj spolufinancoval pořízení těcto prostředků částkou 110 000 Kč.

 ochranné pomůcky pro JSDH

ochranné pomůcky pro JSDH