25. 11. Kateřina

Zítra: Artur

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Informace > Optická síť FTTH Obce Rokytnice

Optická síť FTTH Obce Rokytnice

Formulář - Objednávka +podmínky připojení.pdf

 

Všeobecné podmínky Optické sítě FTTH Rokytnice

VOP Opticka sit FTTH Rokytnice.pdf

 

Optická síť FTTH Obce Rokytnice připojení k IPTV

   Z důvodu zastaralosti a častých výpadků obecní internetové sítě šířené pomocí antén vzduchem a nové potřeby připojení obyvatel obce k vysokorychlostnímu internetu vybudovala Obec Rokytnice v letech 2017-2018 rozsáhlou pasivní optickou datovou síť FTTH (fiber to the home„optické vlákno až do domu“). Toto připojení je nejmodernější, jaké je v současnosti možné. Domy jednotlivých zákazníků jsou napojené optickým vláknem uloženým v zemi přímo do centrálního bodu sítě. Síť postavená na standardu GPON nabízí zákazníkům velmi vysoké rychlosti s nízkou odezvou a vysokou stabilitou.

    K této síti je v současnosti připojeno cca 400 uživatelů. Majitelem a provozovatelem sítě je Obec Rokytnice. Nyní je konektivita dodávaná pouze od jednoho dodavatele a je napojena v jednom místě též přes optický kabel. Z důvodu bezpečnosti je rozpracováno záložní připojení od druhého dodavatele konektivity, jež bude napojeno na druhém konci obce, čímž bude zabezpečena konektivita k internetu i při případném přerušení dodávky konektivity (přerušení kabelu) od jednoho z dodavatelů. Tento záměr je však nyní blokován výstavbou rychlostní komunikace D55 Přerov - Olomouc a probíhajícím soudním sporem s ŘSD, jelikož trasa připojení bohužel vede přes tuto komunikaci. Doufáme, že v brzké době se situace vyřeší a bude konečně vydáno stavební povolení. V návaznosti na záložní konektivitu se dále plánuje připojení k IPTV (internetové televizi), což znamená sledování televize přes internet s možností HD kvality, zpětného sledování programu až o jeden týden, funkce pauzy až 3 hodiny, nahrát až 30 hodin záznamu bez nutnosti vašeho disku na dobu 30 dní a výběru celkem až 131 TV programů.

    Celková nasmlouvaná konektivita je nyní 500Mbit/s, přičemž každý uživatel dosahuje rychlosti 30 100 Mbit/s v závislosti na vytíženosti sítě. Celková konektivita se průběžně navyšuje dle požadavků na vytíženost sítě. Servis celé sítě zabezpečuje firma EMOS s.r.o. V případě problémů na síti můžete kontaktovat Obecní úřad Rokytnice nebo přímo firmu EMOS sr.o., kde má servis na starost Ing.Michal Vlček, tel.kontakt 606391119. Připojení nových nemovitostí bude prováděno dvakrát ročně, a to v březnu a září.

Formulář pro připojení včetně podmínek je na odkazu v úvodu tohoto sdělení.

V Rokytnici 20.3.2019