18. 5. Nataša

Zítra: Ivo

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Informace > Optická síť FTTH Obce Rokytnice

Optická síť FTTH Obce Rokytnice

Formuláře:

Formulář - Objednávka + podmínky připojení.pdf

Podmínkou zprovoznění optické sítě je kolaudace/souhlas s užíváním nemovitosti. 

 

Všeobecné podmínky Optické sítě FTTH Rokytnice

VOP - společné.pdf 

 

Technická specifikace síťového rozhraní

Specifikace rozhrani sítě.pdf

Rozhraní Mezinárodní doporučení ITU-T Konektor
Ethernet 100Base-T IEEE 802.3-2002 RJ45
Ethernet 1000Base-T IEEE 802.3-2002 RJ45
FTTX SM – G.657 SC/APC

 

Optická síť FTTH Obce Rokytnice připojení k IPTV

   Z důvodu zastaralosti a častých výpadků obecní internetové sítě šířené pomocí antén vzduchem a nové potřeby připojení obyvatel obce k vysokorychlostnímu internetu vybudovala Obec Rokytnice v letech 2017-2018 rozsáhlou pasivní optickou datovou síť FTTH (fiber to the home„optické vlákno až do domu“). Toto připojení je nejmodernější, jaké je v současnosti možné. Domy jednotlivých zákazníků jsou napojené optickým vláknem uloženým v zemi přímo do centrálního bodu sítě. Síť postavená na standardu GPON nabízí zákazníkům velmi vysoké rychlosti s nízkou odezvou a vysokou stabilitou.

    K této síti je v současnosti připojeno cca 400 uživatelů. Majitelem a provozovatelem sítě je Obec Rokytnice. Nyní je konektivita dodávaná pouze od jednoho dodavatele a je napojena v jednom místě též přes optický kabel. Z důvodu bezpečnosti je rozpracováno záložní připojení od druhého dodavatele konektivity, jež bude napojeno na druhém konci obce, čímž bude zabezpečena konektivita k internetu i při případném přerušení dodávky konektivity (přerušení kabelu) od jednoho z dodavatelů. Tento záměr je však nyní blokován výstavbou rychlostní komunikace D55 Přerov - Olomouc a probíhajícím soudním sporem s ŘSD, jelikož trasa připojení bohužel vede přes tuto komunikaci. Doufáme, že v brzké době se situace vyřeší a bude konečně vydáno stavební povolení. V návaznosti na záložní konektivitu se dále plánuje připojení k IPTV (internetové televizi), což znamená sledování televize přes internet s možností HD kvality, zpětného sledování programu až o jeden týden, funkce pauzy až 3 hodiny, nahrát až 30 hodin záznamu bez nutnosti vašeho disku na dobu 30 dní a výběru celkem až 131 TV programů.

Celková nasmlouvaná konektivita je nyní 1 Gbit/s (stav leden 2021).

Současná cena za konektivitu min. 30 Mbit/s připojeného zákazníka je 200,- včetně DPH,  přičemž každý uživatel dosahuje rychlosti 30 100 Mbit/s v závislosti na vytíženosti sítě. Celková konektivita se průběžně navyšuje dle požadavků na vytíženost sítě. Servis celé sítě zabezpečuje firma EMOS s.r.o.

V případě problémů na síti můžete kontaktovat Obecní úřad Rokytnice nebo přímo firmu EMOS sr.o., kde má servis na starost Ing. Michal Vlček, tel. kontakt 606 391 119. Připojení nových nemovitostí bude prováděno dvakrát ročně, a to v březnu a září. Podmínkou zprovoznění optické sítě je kolaudace/souhlas s užíváním nemovitosti. 

Formulář pro připojení včetně podmínek je k dispozici na odkazu v úvodu tohoto sdělení.

V Rokytnici 11.1.2021