24. 7. Kristýna

Zítra: Jakub

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O obci > MAS Hanácké Království

MAS Hanácké Království

MAS Hanácké Království je nezisková organizace, která působí na území 18 obcí a v současnosti má 57 členů (obce, podnikatelské subjekty a neziskové organizace). Společně chceme přispět k vyváženému rozvoji území.

 

Sdílený sociální pracovník

V lednu letošního roku byl na území MAS Hanácké Království zahájen projekt „Podpora sociální práce a posilování rodinných vazeb – MAS“, který je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost plus a státního rozpočtu ČR.

 

Jednou z aktivit celého projektu je sdílený sociální pracovník, který působí na celém území MAS Hanácké Království.

 

Cílem této aktivity je fungující sociální práce na venkově a občané, kteří vědí, že se mají na koho obrátit a že na jejich území je fungující základní sociální poradenství poskytované sociálním pracovníkem. Občané mají teď k dispozici někoho, kdo jim pomůže v okamžiku, kdy se nacházejí nebo náhle ocitnou v nepříznivé životní situaci. Sociální pracovník pracuje se všemi klienty zcela zdarma, individuálně a dodržuje mlčenlivost.

 

Pro spoustu z nás je těžké říct si o pomoc nebo máme pocit, že si nemáme komu říct. V tíživé sociální situaci se může ocitnout kdokoli a kdykoli. Je dobré vědět, že je tu někdo, kdo nám může pomoci, neodsoudí nás a neotočí se k nám zády. Se sdíleným sociálním pracovníkem se můžete setkat v kanceláři sociálního pracovníka nebo se domluvit na návštěvě ve vašem přirozeném prostředí či místě, kde se cítíte bezpečně. Sociální pracovník je tu jako poradce v sociální oblasti, v bytové politice, pomáhá při zprostředkování kontaktů s dalšími zdroji pomoci (sociální služby, odborníci), při navázání spolupráce s dalšími institucemi (OSSZ, ÚP), funguje jako podpora klienta při hospodaření s financemi a pomůže v případě ohrožení dluhy či exekucí.

 

Sociální pracovník pracuje a pomáhá v terénu na celém území MAS Hanácké Království a je vhodné domluvit si s ním osobní návštěvu telefonicky, případně emailem.

 

Sdílený sociální pracovník na území MAS Hanácké Království

 

V současné době čelíme všichni řadě obtížných situací a není se čemu divit. Nebojte se, nejste v tom sami.

 

Co nabízíme:

  • Pomoc sociálního pracovníka při řešení obtížné životní situace krok za krokem
  • Poradenství v různých oblastech – osamění, zdravotní problémy, bydlení, zaměstnání, sociální dávky, dluhové poradenství, domácí násilí a mnohé další.
  • Pomoc s vyplňováním formulářů
  • Navázání kontaktu s dalšími odborníky, kteří mohou pomoci

 

Sdílený sociální pracovník přijede k vám domů nebo můžete dorazit za ním po předchozí telefonické domluvě. Sociální pracovník bude k dispozici v některých obcích v konkrétní dny a hodiny.

 

Kontakt na sociálního pracovníka:

Tereza Říhová, DiS.

Tel: 776 878 685

Email: rihova@hanacke-kralovstvi.cz

Sdileny_soc_pracovník_letak2023.jpg

Soc.pracovník MAS letak2023.pdf