24. 7. Kristýna

Zítra: Jakub

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Informace > Informace pro občany > Kácení dřevin rostoucích mimo les - stručný popis, formuláře, poučení účastníka řízení

Kácení dřevin rostoucích mimo les - stručný popis, formuláře, poučení účastníka řízeníŽádost o povolení kácení dřevin rostoucích mimo les podává vlastník pozemku, na kterém strom stojí, případně nájemce pozemku se souhlasem vlastníka. Vlastnictví pozemku je třeba potvrdit výpisem z náhledu do katastru nemovitostí přiloženým k žádosti. Dále je třeba je třeba přiložit  fotodokumentaci, která evidentně potvrzuje zdůvodnění kácení dřeviny uvedené v žádosti.

Kácení se realizuje v období vegetačního klidu, tj. listopad až březen, ve výjimečných případech (velmi vysoké nebezpečí pro okolí vzhledem ke stavu dřeviny apod.) i v ostatních měsících roku.

Rozhodujícím faktorem pro rozhodování mezi podáním "Žádosti o povolení kácení" či podáním "Oznámení o kácení dřeviny" je obvod kmene příslušné dřeviny ve výšce 130 cm nad zemí. Je-li tento obvod kmene ve stanovené výšce NAD 80 cm, je nutné žádat o povolení kácení (netýká se ovocných stromů). V opačném případě se řeší oznámením o kácení.

Formuláře ke stažení zde:

Žádost o povolení kácení dřevin rostoucích mimo les.doc

Oznámení o kácení dřevin rostoucích mimo les.doc

 

Poučení účastníka řízení:

Poučení účastníka řízení ve věci povolení kácení dřevin.docx